Як згадувалося, під час роботи гвинтових пружин у поперечних перерізах дроту виникають напруги кручення. Найбільша напруга виникає при стиску пружини до зіткнення витків. Ця напруга повинна бути розрахована конструкторами таким чином, щоб вона для зовнішніх шарів дроту трохи перевищувала межу пропорційності, а для серцевини робочого перерізу дроту було б нижче цієї межі.
Напруги у пружинах при заневоленні повинні перевищувати межу пружності, що неминуче пов'язане з виникненням деформацій на поверхні дроту або стрічки, з якої виготовлена пружина. У той же час серцевина витків деформується пружно і при розвантаженні пружини прагне звільнитися від напруги і повернутися до початкового стану. Однак це не може бути здійснено повністю, так як практично деформовані поверхневі шари витків гальмують і перешкоджають розрядженню пружних напруг середніх шарів. Виниклі таким чином при заневоленні пружини залишкові напруги дозволяють підвищити її робоче навантаження в експлуатації.
Одночасно з цим при зневоліленні виявляються і відсіваються явно недоброякісні пружини, які внаслідок недостатніх пружних властивостей матеріалу отримали надмірну залишкову деформацію (осаду). Заневолення є заключна операція у процесі виготовлення пружин, що дозволяє отримувати корисні залишкові напруги, і тому ніяка термообробка пружин після заневолення неприпустима.
На стабільність пружних властивостей пружини впливають відхилення якості вихідного дроту (нерівномірність буває часто і в межах одного бунту термообробленого дроту) і можливі відхилення при термообробці пружин, навитих гарячим способом.
Кращим методом контролю та відбракування пружин, що опинилися з низькою межею пропорційності, є випробування пружин у неволі, тобто витримці їх протягом 24 год. (іноді до 48 год.) у стислому до зіткнення витків стані. тривалість такого випробування необхідна для того, щоб внутрішні напруження, що виникли, крім зміцнення витків пружини і виявлення залишкових деформацій дали можливість розкрити дрібні внутрішні дефекти шляхом своєрідної розрядки напруг при розриві металу по слабких місцях (тріщини, бульбашки, глибокі ризики і подряпини).
Таким чином, тривале заневолення не тільки підвищує пружність пружин і виявляє залишкові деформації, але і розкриває дефекти металу, так як пружини руйнуються в перерізах, ослаблених дефектами. Враховуючи переваги випробування пружин у неволі, ці випробування рекомендуються для суцільного контролю холоднонавитих пружин відповідального призначення і, як правило, для суцільного контролю всіх гаряченавітих пружин після їх термообробки.
Пружини еластичні можна гнобити на довгих шомполах затяжкою їх гайкою, по кілька десятків пружин на одному шомполі. Жорсткі пружини заневольюють між двома плитами, що стягуються болтами або ручним гвинтовим пресом. Після випробування в неволі надмірно осілі пружини відбраковують за шаблоном. У виробництві ресор замість невдоволення застосовується динамічна осадка (обтискання) ресори до одержання того ж ефекту зміцнення, що й при заневоленні пружин.
Пропонуємо виготовлення пружин під замовлення та доставку по Україні до міст, де є відділення "Нової пошти".
- Київ
- Харків
- Одеса
- Дніпро
- Олександрія
- Бердичів
- Бердянськ
- Біла Церква
- Білгород-Дністровський
- Бориспіль
- Бровари
- Вишневе
- Вінниця
- Вознесенськ
- Горішні Плавні
- Дрогобич
- Житомир
- Жовті Води
- Запоріжжя
- Івано-Франківськ
- Ізмаїл
- Чорноморськ
- Кам'янець-Подільський
- Кам'янське
- Ковель
- Коломия
- Коростень
- Краматорськ
- Кременчук
- Кривий Ріг
- Кропивницький
- Луцьк
- Львів
- Маріуполь
- Мелітополь
- Мукачеве
- Ніжин
- Нікополь
- Миколаїв
- Нова Каховка
- Обухів
- Павлоград
- Первомайськ
- Полтава
- Прилуки
- Рівне
- Сєвєродонецьк
- Слов'янськ
- Суми
- Тернопіль
- Ужгород
- Умань
- Херсон
- Хмельницький
- Черкаси
- Чернігів
- Чернівці
- Шостка
- Лисичанськ
- Костянтинівка